למה להשקיע בפולין עם רונסון?

למה פולין?

הנדל"ניסטים הישראלים רעבים להשקעות – הפעם על הכוונת נמצאת פולין.
עם צמיחה של 3.5% בשנה, אבטלה ברמה של 4%, מטבע חזק ושיעורי רווחיות גבוהים, בהשוואה למדינות אירופה ולישראל – פולין הפכה ליעד כלכלי נחשק.
הפעילות הישראלית בפולין הואצה משמעותית בשנים האחרונות, ואנו עדים לכניסה של חברות רבות לא רק בתחום הנדל"ן לשוק הפולני.

שיעורי רווחיות גבוהים

ההתעניינות של הישראלים בפולין קשורה גם לשיפור הסביבה הכלכלית. פולין מדינה מאוד מפותחת ומתקדמת, והשילוב בין תמיכת האיחוד האירופי עם מדינה מזרח אירופאית מאוד "מערבית", מייצר קרקע פורייה לכלכלה פורחת.

ההתעניינות של הישראלים בפולין קשורה גם לשיפור הסביבה הכלכלית. פולין מדינה מאוד מפותחת ומתקדמת, והשילוב בין תמיכת האיחוד האירופי עם מדינה מזרח אירופאית מאוד "מערבית", מייצר קרקע פורייה לכלכלה פורחת.

המדינה שמרה בכל השנים האחרונות על שיעורי צמיחה של 2.5%-4.5%, ולפי הערכות היא תצמח השנה (2018) בכ-3.5%.

התוצר לנפש (GDP) עלה מרמה של 24.4 אלף דולר ב-2014 לרמה של 27.7 אלף דולר ב-2016, כלומר צמיחה של 5%-8% בשנה.

החוסן הכלכלי בא לידי ביטוי בתשואות האג"ח של ממשלת פולין, שמדורגות ברמה של BBB פלוס על ידי S&P. אג"ח של ממשלת פולין לעשר שנים נסחרת בתשואה לפדיון של 3.3%, אחוז מעל אג"ח דומה של ממשלת ארה"ב.

ורשה: הכוכבת החדשה אחרי ברלין

ברלין: התשואות ירדו משמעותית

ברלין הייתה מאוד כדאית להשקעה לפני 3-7 שנים. היום, מגיע המחיר למ"ר מגורים באזורים מבוקשים בברלין ל- 3,500 יורו, ובפרברי העיר ניתן למצוא דירות ב- 2,000 יורו למ"ר. לדוגמא, דירה שעולה 210 אלף יורו תושכר ב-450-500 יורו לחודש (כ- 2,000 שקלים בחודש), המשקפים כ–2.8% תשואה על ההשקעה.

ורשה: הכוכבת החדשה

פולין, ובעיקר עיר הבירה שלה ורשה, נמצאת כיום בנקודת מפנה מבחינת מחירי הנדל"ן שלה.

מחירי הנדל"ן בשלוש השנים האחרונות עולים באופן קבוע ויציב בכ 4% בשנה, והתשואה על השכרת דירות מגיעה לכ-5%. ההעדפה בורשה היא לדירות קטנות יחסית של כ- 40 – 60 מ"ר, משום שרוב הביקוש מגיע מזוגות צעירים שזו הדירה הראשונה שלהם. כמו בכל עיר גדולה ומרכזית בעולם, בורשה קיים מחסור במגרשים טובים, ולכן התחזית לעליית מחירים גדולה יותר בשנים הבאות.

מתעניינים בהשקעות בתחום הנדל"ן?

אחת החברות הישראליות הגדולות והפעילות בפולין, בתחום יזמות נדל״ן הינה רונסון.
כבר למעלה מ- 10 שנים, רונסון צוברת עוצמה ונסחרת בבורסה הפולנית לפי שווי של קרוב ל-250 מיליון זלוטי (שווה בקירוב לשקל). עם ניסיון ופעילות עשירה של קרוב ל – 20 שנה, רונסון הינה אחת הענקיות בזירה הפולנית.

רונסון היא חברה עם יסודות חזקים, מאזנים בריאים ועסקים צומחים, שמביאים תוצאות כספיות. הרווח הגבוה בשנת 2016, אפשר לרונסון לשלם השנה דיבידנד בסך כולל של למעלה מ-31 מיליון PLN, כלומר, 0.19 PLN למניה, וכתוצאה מכך רונסון נמנית עם החברות בעלות שיעורי הדיבידנד הגבוהים ביותר.

בתחילת 2017 חתמה רונסון על הסכם לרכישת קרקע, המיועדת לבנייה של כ-1,600 יחידות דיור, בסך של 82 מיליון זלוטי. הפרויקט החדש הצטרף לשמונה פרויקטים של רונסון הנמצאים בהליכי הקמה, ולעשרה פרויקטים שבנייתם הסתיימה. רונסון ממשיכה לצבור קרקעות וליזום פרויקטים עם צפי בנייה של כ-6,000 יחידות דיור.

בקרו אותנו ב:

ההדמיות, ההנפשות והמודלים של המבנים המוצגים באתר www.ronson.co.il. דומים לאובייקט הסופי ככל שניתן, כלומר הם עשויים להיות שונים מהמקור, במראה המבנים בפועל, פיתוח הקרקע וסביבת הנכס, גם מבחינת סכמת הצבעים. יחד עם זאת, התכונות והפרטים הבסיסיים ופונקציונליות המבנים לא ישתנו.

נגישות